TEATRZYK - maj

W Poniedziałek 23 maja nasze przedszkole odwiedził ponownie teatr z Krakowa "Falko show". Tym razem pan Krzysztof przywiózł ze sobą gwiazdy muzyki pop - marionetki do złudzenia przypominające swoje ludzkie pierwowzory tj. Kenny Garretta, Elvisa Presleya, Michaela Jacksona, Tinę Turner, Celine Dion i Eltona Johna. Każda z marionetek animowana przez aktora do oryginalnego podkładu muzycznego wydawała się prawie żywa. Kenny Garrett – grał na saksofonie. Elvis Presley – tańczył, śpiewał, grał na gitarze i rozmawiał z dziećmi. Michael Jackson i Tina Turner – tańczyli i śpiewali, Celine Dion – śpiewała swój wielki przebój z "Titanika", a Elton John – śpiewał i grał na fortepianie i przywitał się z wieloma dziećmi przez podanie ręki.
Dzieci jak zaczarowane wpatrywały się w te małe postacie, które mrugały oczami, ruszały ustami i wydawały się naprawdę żyć i reagować na to co dookoła.
To było ostatnie przedstawienie teatru "Falko show" w tym roku szkolnym, ale na pewno nie ostatnie nasze spotkanie z tak dobrym teatrem.
KŁH