TYDZIEŃ DZIECKA 2016

W dniach 30. maja - 3. czerwca --  w naszym przedszkolu miały miejsce Wielkie obchody Tygodnia Dziecka.

To już za nami...

 • W poniedziałek 30 maja dzień spędziliśmy w przedszkolnym ogrodzie na Wielkim Pikniku Pod Namiotami. Z zapałem i entuzjazmem rozbijaliśmy nasze namioty. Wspólnie konstruowaliśmy różnorodne budowle  z  piasku i zgromadzonego sprzętu. Wyczarowywaliśmy również niezwykłe kształty z mydlanej piany. Piknikowe plecaki wypchane smakowitym prowiantem były naszą dumą oraz źródłem radości dzielenia się ich bogatą zawartością. Zmęczeni i szczęśliwi po wspólnej zabawie wracaliśmy do domu.
  KBy
 • We wtorek 31 maja: odwiedziliśmy teatr - Centrum Kultury Wrocław Zachód, gdzie obejrzeliśmy spektakl: Przygody Kota Filemona. Mieliśmy okazję oglądać szereg przygód zabawnego Filemona i jego starszego kolegi - poważnego Bonifacego. Podobała nam się fabuła uatrakcyjniona ciekawymi strojami, zabawą światłami i wesołą muzyką.
  KBi

 • W środę 1 czerwca, w dniu święta naszych przedszkolaków, wybraliśmy się całym przedszkolem i z panem Maćkiem /nauczycielem prowadzącym na co dzień gimnastykę dla naszych przedszkolaków/ do Parku w Leśnicy na zabawy i zawody sportowe. Była piłka, były biegi, skoki i przeskoki, a przede wszystkim super zabawa i wiele uśmiechu. Odpoczynek po sportowych emocjach na kocyku z pyszną kanapką i owocem dodał nam energii na kolejne zabawy tym razem na placu zabaw.
  Ten wspaniały dzień był bardzo aktywny, pełen radości i słońca.
  AK


 • W czwartek 2 czerwca odbył się w naszym przedszkolu Koncert Muzyki Poważnej pt. Wiolinka w krainie dinozaurów, w wykonaniu dobrze nam znanych muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Artyści za pomocą gitary elektrycznej, basowej oraz solowej przenieśli naszych przedszkolaków w świat Dinozaurów, gdzie mały dinozaur Dino przeżył wiele ciekawych przygód i spotkał wiele ciekawych postaci. Przedszkolaki wraz z małym bohaterem Dino świetnie bawiły się przy rock & roll’owych dźwiękach. 
  AK

  Odbyły się również wesołe zabawy w ogrodzie na "Powitanie lata".
  SK

  W związku z ekologicznymi działaniami, w których uczestniczy nasze przedszkole 2 czerwca odbyło się również z udziałem wszystkich dzieci z przedszkola badanie hałasu. Dzieci dowiedziały się co to jest hałas, rozmawialiśmy o jego szkodliwym działaniu na zdrowie, gdy jest nadmierny. Odbyły się zawody na najgłośniejszą i najcichszą grupę.
  KBi

 • W piątek 3 czerwca - odbyła się wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Kruczyna" na warsztaty z pieczenia chleba. Mimo obaw o dobrą pogodę, wszystko się bardzo ładnie potoczyło. Nasza podróż do Pęgowa trwała nie za długo, a na miejscu przywitały nas łany wzrastających zbóż i kukurydzy, cień lasu i koncert świerszczy w trawie. Na początek po miłym powitaniu z gospodarzami terenu mieliśmy spotkanie ze zwierzętami - licznie zamieszkującymi Kruczynę. Szczególnie kozy małe i duże zyskały sympatię dzieci. Przedszkolaki szybko przystąpiły do dokarmiania licznie zgromadzonego przy siatce stadka kóz. A, że przynosiły same smakołyki spoza wybiegu, toteż kozy tłoczyły się czekając na przysmaki. Bardziej nieśmiałe okazały się konie i kuce oraz owce. Po spotkaniu ze zwierzętami każda z grup miała przyspieszony kurs wypieku żytnich bułeczek - co jest potrzebne do wypieku, jak robić mieszankę, jak ją wyrabiać i jak ulepić kształtną bułeczkę. Po zakończeniu warsztatów z robienia bułeczek - był czas na zabawy na górkach i w piasku. Tak się to dzieciom podobało, że mimo już burczących brzuchów - niektórych przedszkolaków wcale nie było łatwo namówić na mycie rąk przed jedzeniem. Do posiłku siedliśmy przy stołach w cieniu sosen. Dzieci szybko zjadły kiełbaski z grilla i świeże bułeczki z serem. Potem była chwila relaksu na hamakach. Ciekawym wydarzeniem był też spacer po lesie. Pani mieszkająca na co dzień w Kruczynie pokazała nam leśne mrowisko, wędrującego chrząszcza, ślady dzików i kilka leśnych roślin tj.: maliny, jeżyny, jagodziny, poziomki, dziurawiec i inne. Dzieci nawet postanowiły poszukać "truskawowca" i były naprawdę zawiedzione, że takiej rośliny w lesie nie znajdziemy. Krokami mierzyliśmy wysokość wyrwanej przez wicher sosny, szukaliśmy orzeszków bukowych i oglądaliśmy kuźnię dzięcioła. To był bardzo ciekawy spacer.
  Na zakończenie jeszcze chwila z pysznym jabłuszkiem na ławeczce, na hamaku lub kocyku i czas było wracać do przedszkola. Wracaliśmy pełni leśnych zapachów, z kilkoma szyszkami i wspomnieniami miłego dnia spędzonego wspólnie z całym przedszkolem za miastem.
  KŁH