2016/2017

PODZIĘKOWANIA

WSZYSTKIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 63 BARDZO DZIĘKUJĄ MAMIE KUBY Z. Z GR I ZA PRZEPYSZNE LODY.

BYŁO BARDZO SMACZNIE!

WAKACJE

Na wakacje wyruszamy,
Nowe miejsca chętnie poznamy,
Wiele wrażeń zbierzemy,
Kilka skarbów znajdziemy,
I nim sierpień się skończy,
Nasze życie znów z przedszkolem się złączy...

W bieżącym roku szkolnym przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu przypadała na miesiąc lipiec.
W lipcu przedszkole było zamknięte.
KŁH

Wystawa

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do Biblioteki Ikar, gdzie w ostatnim tygodniu czerwca będzie udostępniona do końca wakacji -- wystawa prac naszych przedszkolaków. Jest to prezentacja finałowa, po właśnie zakończonej, pierwszej edycji  projektu Przedszkolnego Programu Czytelniczego -- Torba pełna bajek. Będzie można zobaczyć prace zainspirowane pakietem wędrujących w każdej grupie od dziecka do dziecka książeczek.
KŁH

ZDJĘCIA

UWAGA!

Wydarzeń było sporo w ostatnich miesiącach właśnie kończącego się roku szkolnego.
Aby po nich pamiątka w postaci zdjęć zaistniała również w Państwa domu - poprosimy po raz drugi w tym roku szkolnym o przygotowanie i dostarczenie do nauczycieli grup pustego i podpisanego nośnika USB.Tym razem pula zdjęć obejmuje nie całe 3 GB.
Zdjęcia te będzie można zgrać również w sierpniu.

Większość zdarzeń składających się na codzienność naszego przedszkola (zabawy, sytuacje edukacyjne, spotkania, imprezy, realizacje programów i inne) są dokumentowane w postaci zdjęć. Z uwagi na potrzebę redukowania ich wielkości do publikacji /co wpływało na zmniejszenie jakości zdjęcia/,
ochronę danych osobowych i wizerunku - nie były one publikowane w bieżącym roku szkolnym na stronie.
KŁH

TYDZIEŃ DZIECKA 2017

Już za nami --  Wielkie obchody Dnia Dziecka, które dniach 29.05 - 9.06 przyniosły dzieciom wiele radości...

KALENDARIUM

 • W piątek 9 czerwca odbyła się wycieczka w okolice Milicza.
  Pogoda nam dopisała, więc w dobrych nastrojach autokarem jechaliśmy przed siebie.
  Pierwszym miejscem na naszej trasie była miejscowość Krośnice, gdzie odbyliśmy krótką wycieczkę Krośnicką Kolejką Wąskotorową. Malownicza okolica, wyłaniające się wśród drzew stare pnie i polany, budynki pałacu, malownicza aleja starych dębów, prawdziwa lokomotywa i cały pociąg do naszej dyspozycji - to zalety tej części wyprawy. Na koniec wycieczki od pana konduktora każde dziecko dostało pamiątkowy bilet. 
  A potem wsiedliśmy do autokarów i pojechaliśmy do Gospodarstwa agroturystycznego, a właściwie na farmę z prawdziwego zdarzenia.
  KŁH • W czwartek 1 czerwca w naszym przedszkolnym ogrodzie i jego najbliższej okolicy odbyły się Wielkie Zwody Sportowe.
  Dzieci podzielone na drużyny wędrowały od stacji do stacji realizując sprawnościowe zadania -- skakały przez przeszkody, ćwiczyły zręczność i szybkość, biegały pod górkę, slalomem i na czas, wspinały się rzucały do celu i ćwiczyły w zabawach sportowych z p. Maćkiem i wszystkimi nauczycielami naszego przedszkola. Towarzyszyła nam wspaniała pogoda, więc i uśmiechu było dużo. Zwycięskie drużyny otrzymały gromkie Hip, hip, hura oraz brawa i każdy przedszkolak - sportowiec dostał pamiątkowy dyplom.
  KŁH


 • W środę 31 maja odbyło się ostatnie spotkanie z teatrem Falkoshow z Krakowa. Krótko po śniadaniu p. Krzysztof Falkowski zaprezentował premierowe przedstawienie Cyrk sznurkowy. Na naszych oczach sznurki wirowały, wiązały się i rozwiązywały, aktor nimi żonglował i nadawał im nowe formy. I tak powstał mały sznurkowy ludzik, który najpierw z pomocą p. Krzysztofa, a potem również dzieci i pań wykonywał różne sztuczki i akrobacje. Bo, o czym przekonywał autor spektaklu - teatr można zrobić ze wszystkiego, wystarczy pomysł. A pomysłów pan Krzysztof ma wiele i na treść spektakli i na ich formę. Dlatego nie jest to nasze ostatnie spotkanie z bohaterami teatru Falkoshow, ale kolejne  dopiero jesienią.
  KŁH • Zaplanowany w środę 31 maja Wielki Piknik odbył się w przedszkolu, bo po wielkiej ulewie z dnia wcześniejszego w naszym przedszkolnym ogrodzie było nadal zbyt mokro.
  KŁH


 • W poniedziałek 29 maja odbyły się spotkania z p. stomatolog w poszczególnych grupach.
  Zdrowe zęby to ważna sprawa. Pani Małgosia przypomniała zasady dbania o higienę zębów, zalecała zawsze zjadać skórki od chleba, twarde owoce i warzywa, by zęby miały stały trening. Rozmawiała z dziećmi o tym, że zawsze po słodkim trzeba przepłukać je wodą i nie wolno dzieciom zapominać o tym, że rodzice muszą pomagać w dokładnym umyciu zębów choć raz dziennie.
  KŁH

 • W poniedziałek 29 maja odbył się również ostatni w tym roku szkolnym Koncert Muzyki Poważnej pt. Krakowiaczek jeden i inne tańce ludowe. Było to spotkanie z muzykami Lubuskiego Biura Koncertowego i Muzyką w ich wykonaniu. Usłyszeliśmy Kujawiaka, Poloneza, Poleczkę, Mazura, Krakowiaka i inne ludowe melodie. A do muzyki pięknie dla nas zatańczyli profesjonalni tancerze. Za każdym razem przebrani w inne - związane z różnymi regionami Polski stroje ludowe, stąd dzieci miały okazję zobaczyć i poznać nazwy takich części stroju jak: zapaska, serdaczek, żupan, pasiak, kontusz, fartuch, sukmana, gorset i inne. Rytmiczna muzyka, śpiew i piękny taniec w oryginalnych - barwnych strojach były dla dzieci dużym przeżyciem.
  Kolejne spotkanie z muzykami Lubuskiego Biura Koncertowego czeka nas dopiero jesienią.
  KŁH

Strona 1 z 10