Grupy

Grupa I - ogłoszenia i aktualności

Bardzo prosimy o systematyczne - bieżące informacje o dziecku:

 • Alergie pokarmowe i inne – prosimy potwierdzać aktualnym zaświadczeniem lekarskim;
 • Sygnalizowanie spóźnień /przyjście po godz. 9:00/ - prosimy o telefon do przedszkola pod numer tel.: 71/798 68 06;
 • Sygnalizowanie dłuższej nieobecności dziecka (zwolnienie ponad tydzień oraz koniecznie w przypadku chorób zakaźnych) – prosimy o telefon do przedszkola pod numer tel.: 71/798 68 06.
Dzień przynoszenia do przedszkola zabawek z domu to Poniedziałek.Dzieci codzienne mogą przynosić książeczki oraz gazetki.

*                        *                         *                           *

WKRÓTCE:

 • 25 stycznia 2019 r. (piątek) odbędzie się w naszej grupie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Serdecznie zapraszamy nasze babcie i dziadków.
 • 21 stycznia 2019 r. (poniedziałek) odbędą się kolejne warsztaty kulinarne. Tym razem będziemy przyrządzać słodkie szyszki.
 • Od 5 listopada 2018 r. zaczynamy projekt „ Miś w świecie wielkiej literatury”. Każda rodzina na tydzień zabiera do domu naszego misia Jasia z dzienniczkiem i czyta misiowi na dobranoc bajkę. W dzienniczku, na pamiątkę misiowi wykonujemy jeden rysunek.

 

*                         *                         *                            *

TO JUŻ BYŁO:

 • 16 stycznia 2019 r (środa) wybraliśmy się na kolejne " Spotkanie z ciekawa książką" do Biblioteki Ikar. Razem z p. Mariolą bawiliśmy się przy słuchowej książce, której bohaterem była kropka"OH". Wykonaliśmy piękne kwiaty, z wykorzystaniem kropki i kreski z papieru. Na zakończenie tradycyjnie mogliśmy samodzielnie szukać i przeglądać książki, które nas interesują. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.
 • 15 stycznia 2019 r. (wtorek) odwiedziła naszą grupę mama Grzesia w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi. Pani Natalia jest z zawodu logopedą. Podczas spotkania opowiedziała nam na czym polega jej praca oraz przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia związane z jej pracą. Przygotowała nam mnóstwo niespodzianek i ciekawych zadań. Bardzo nam się podobało, bardzo dziękujemy za kolejną już wizytę w naszej grupie oraz zapraszamy ponownie. Zachęcamy również pozostałych rodziców do odwiedzenia nas.
 • 8 stycznia 2019 r. (wtorek) w naszym przedszkolu odbył się coroczny bal karnawałowy. Kolorowe i oryginalne stroje, wspaniała muzyka oraz niezwykły prowadzący - pan Filip wprowadzili nas w cudowny, karnawałowy nastrój. Zabawy, dobrego humoru nie było końca. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie naszych wspaniałych kostiumów oraz rodzicom Agatki i rodzicom Karola W. za przygotowanie słodkiego poczęstunku.
 • 21 grudnia 2018 r. (piątek) odbyło się w naszym przedszkolu, jak co roku spotkanie wigilijne. Po za tradycyjnym dzieleniem się opłatkiem i śpiewaniem kolęd,nasza grupa zaprezentowała przedstawienie " w Aniołkowie". Również obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu naszych kolegów i koleżanek z gr. II. Po części artystycznej usiedliśmy do wspólnego stołu wigilijnego.
 • 13 grudnia 2018 r. (czwartek) odbyły się w naszej grupie coroczne świąteczne warsztaty plastyczne. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy występem dla naszych rodzin. Przedstawiliśmy inscenizację pt. "W Aniołkowie". To magiczne przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny nastrój i mogliśmy rozpocząć naszą coroczna tradycję tworzenia ozdób choinkowych i strojenia grupowej choinki. Tegoroczny motyw naszej choinki to: gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki. W miłej atmosferze, przy dźwiękach świątecznej muzyki oraz przy smakołykach przygotowanych przez rodziców w naszej sali stanęła piękna i oryginalna choinka. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz za słodki poczęstunek.
 • 13 grudnia 2018 r. (czwartek), zaraz po śniadaniu już kolejny raz odwiedziła nas mama Hani – pani Agata, w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi. Zrealizowała dla nas warsztaty, na których całą grupą stworzyliśmy piękną choinkę. Była to praca zespołowa. Później odbyły się integracyjne zabawy na dywanie, gdzie śmiechu było bez liku. Dziękujemy pani Agacie i zapraszamy ponownie.

 • 05 grudnia 2018 r. (środa) uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych pt. „Święta na ludowo” w Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Na początku obejrzeliśmy prezentację opowiadającą o historii i powstaniu tradycji ubierania choinki na Święta Bożego Narodzenia. Następnie wykonaliśmy ozdoby choinkowe min. pawie oczka. Mieliśmy również okazje obejrzeć skrzynki pocztowe, do których wrzucamy listy do Świętego Mikołaja. Bardzo dziękujemy mamie Martynki, pani Marcie z pomoc w wycieczce. 
 • 16 listopada 2018 r. (piątek) odbyły się w naszej grupie kolejne zajęcia kulinarne w ramach projektu Nasze przedszkolne kuchenne rewolucje. Tym razem przyrządzaliśmy kolorowe kanapki. Do stworzenia naszych pysznych i zdrowych kanapek mogliśmy wykorzystać min. ser, wędlinę oraz ogórki, paprykę i rzodkiewki. Do podkreślenia smaku użyliśmy szczypiorku i natki pietruszki. Każdy komponował wg. własnego pomysłu i smaku. Czekamy z niecierpliwością na kolejną kulinarną przygodę.
 • 14 listopada 2018 r. (środa) odwiedziliśmy kolejny raz bibliotekę Ikar aby wziąć udział w Spotkaniu z ciekawą książką. Tym razem do wspólnej zabawy zaprosiła nas książka Anny Jankowskiej "Jestem kreską". Tytułowa kreska wraz ze swoją koleżanką kropką, przy naszej pomocy zmieniała swój kształt, kolor. Ta interaktywna książka wprowadziła nas w cudowny świat koloru i kształtu. Na zakończenie naszego spotkania tworzyliśmy magiczne prace plastyczne przy użyciu kresek i kropek. Z niecierpliwością czekamy na kolejną przygodę z ciekawą książką.
 • 7 listopada 2018 r. (środa) o godz. 16.30 odbyły się w naszej grupie jesienne warsztaty plastyczne „Jesienny kosz”. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wierszy, piosenek i zabaw jesiennych. Później wszyscy przystąpili do twórczej pracy. W miłej i ciepłej atmosferze powstały oryginalne, piękne kosze i ozdoby jesienne, które można podziwiać w holu i naszej sali. Naszemu spotkaniu towarzyszyło również słodkie DUŻE co, nie co. Za przybycie i słodkości bardzo dziękujemy.
 • 19 października 2018 r. (piątek) z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dla naszych wszystkich pracowników przedszkola przedstawiliśmy inscenizację na podstawie wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Były również życzenia, piosenka oraz laurka wykonana własnoręcznie przez dzieci. Być aktorem trudna sprawa, ale mówiąc między nami dziękowano nam oklaskami.
 • 16 października 2018 r. (wtorek) odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty przyrodnicze Nie taki owad straszny. Prowadzący przybliżył nam wiedzę o owadach - ich wyglądzie, zwyczajach. Naszą wiedzę zdobywaliśmy nie tylko z prezentacji multimedialnej, ale przede wszystkim z kontaktu z prawdziwymi, żywymi owadami. Mogliśmy je obejrzeć, dotknąć. Emocje były ogromne.
 • Bardzo dziękuję dzieciom i rodzicom za życzenia i pamięć. Słowa płynące z Waszych życzeń sprawiły ogromną radość i uśmiech na twarzy.
 • 10 października 2018 r. byliśmy na pierwszym, w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu Spotkania z ciekawą książką w zaprzyjaźnionej bibliotece Ikar. Na początku pani bibliotekarka pokazała nam książkę "Mały atlas ptaków" Ewy i Pawła Pawlaków. Poznaliśmy niektóre gatunki ptaków i ich zwyczaje. Później zapoznaliśmy się z przygodami ptasiego bohatera książki Hanny Łochockiej "O wróbelku Elemelku". Na koniec naszego spotkania, każde dziecko wykonało sylwet ptaka. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z ciekawą książką.
 • 8 października 2018 r. odbyły się w naszej grupie drugie zajęcia kulinarne w ramach projektu Nasze przedszkolne kuchenne rewolucje. Tym razem przyrządzaliśmy jesienną surówkę. Były owoce, warzywa i pyszne dodatki - rodzynki, żurawina i słonecznik. Każdy komponował wg. własnego pomysłu i smaku. Czekamy z niecierpliwością na kolejną kulinarną przygodę.
 • Zakończyliśmy nasz projekt Wakacyjne wspomnienia. Każda prezentacja - wakacyjne wspomnienie przeniosło nas raz jeszcze w te niezapomniane letnie dni. Poza tym poznaliśmy wiele wspaniałych miejsc, regionalnych zwyczajów, atrakcji, a nawet przysmaków. Bardo dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za ogromne zaangażowanie w projekt. Pomysły na zaprezentowanie swoich wakacyjnych wspomnień były różnorodne i niepowtarzalne.
 • Nasza grupa w celach poszerzenia swoich horyzontów nawiązała współpracę z przedszkolem w Zakopanem. Wysłaliśmy list do naszych kolegów i koleżanek, w którym opisaliśmy naszą grupę, przedszkole oraz nasze miasto. Do listu dołączyliśmy nasze rysunki. Z niecierpliwością będziemy czekali na list zwrotny, a w kolejnym naszym liście opiszemy ciekawe wydarzenia z życia naszej grupy i przedszkola.
 • 18 września 2018 r. (wtorek) rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia kulinarne w ramach przedszkolnego projektu Nasze przedszkolne kuchenne rewolucje. W tym dniu przyrządzaliśmy owocowe szaszłyki. Po tych zajęciach wiemy co to są szaszłyki oraz potrafimy je samodzielnie przyrządzić. Było wesoło, smacznie i kolorowo. Czekamy z niecierpliwością na kolejną kulinarną przygodę.
 • 11 września 2018 r. odbyło się zebranie organizacyjne. Dziękujemy rodzicom za przybycie.

 

Grupa I - wiersze i piosenki

*                            *                             *                                   *

ZIMA

PIOSENKI

Piosenka „Dla babci i dziadka”

1. Wyczaruję dla babuni

suknię z kropel rosy,

szal z obłoczków, wstążkę z tęczy

wplotę jej we włosy.

REF: Babciu, droga babciu,

to wszystko dla Ciebie.

Babciu, droga babciu,

bardzo kocham Ciebie.

2. Namaluję dziadziusiowi

rybek pełną rzekę,

koszyk grzybów, działkę z domkiem,

pieska na pociechę.

REF: Dziadziu, drogi dziadziu,

to wszystko dla Ciebie,

Dziadziu, drogi dziadziu,

bardzo kocham Ciebie.

Piosenka „Babciu droga babciu”

1. Babciu, droga babciu, powiedz mi,

czy potrafisz zrobić to, co my?

My tupiemy, tup, tup, tup.

Teraz babciu, ty to zrób! (bis)

2. Dziadku, droga dziadku, powiedz mi,

czy potrafisz zrobić to, co my?

My skaczemy raz, dwa, trzy,

teraz dziadku zrób to ty!(bis)

3. Babciu, droga babciu, powiedz mi,

czy potrafisz zrobić to, co my?

My klaszczemy, raz dwa, trzy,

teraz babciu zrób to ty!(bis)

4. Dziadku, droga dziadku, powiedz mi,

czy potrafisz zrobić to, co my?

My całuski damy ci,

teraz dziadku zrób to ty!(bis)

Siedem reniferów

1. Saneczkami, saneczkami 

latam w górę, w dół

i szybuję pod chmurami

dzieląc je na pół.

Ref. Bo mam odważnych siedem reniferów,

one prowadzą zaprzęg mój.

Z nimi przyjemnie jest tak latać

i góra dół i góra dół i góra dół. x2

2. Dzwoneczkami, dzwoneczkami

brzęczę dzyń, dzyń, dzyń.

No i pędzę pod gwiazdami,

a mój zaprzęg lśni.

Ref. Bo mam odważnych siedem reniferów,

one prowadzą zaprzęg mój.

Z nimi przyjemnie jest tak latać

i góra dół i góra dół i góra dół. x2

Piosenka Zaczarowany śnieg

1. Kiedy nadchodzi pora zimowa,

To każda chmurka coś w sobie chowa.

Biały, bielutki, lekki, leciutki,

Zaczarowany śnieg...

2. Śnieżne aniołki już przyleciały

I z każdą chmurką zatańczyć chciały.

A wtedy padał lekki, leciutki,

Zaczarowany śnieg...

3. A gdy aniołki się zatrzymały,

To zobaczyły, że świat jest biały,

Bo wszystko przykrył lekki, leciutki,

Zaczarowany śnieg...

Piosenka – Choineczka aż do nieba 

1. Kiedy święta są już blisko,
Przygotować trzeba wszystko.
I choinkę znaleźć trzeba.
Jak wysoką? Aż do nieba.
Choineczka aż do nieba – 
Tego nam potrzeba.
2. Już choinka przyniesiona.
Zaraz będzie wystrojona, 
więc ozdoby znaleźć trzeba.
Czego szukać? Gwiazdek z nieba!
Złote gwiazdki prosto z nieba – 
Tego nam potrzeba!
3. tysiąc gwiazdek zaświeciło.
Jest cudownie i tak miło.
Stańcie z nami wokół drzewa
I podskoczmy aż do nieba.
Skaczmy w górę aż do nieba – 
Tego nam potrzeba!

 

 

JESIEŃ

PIOSENKI

Piosenka "Deszczowa orkiestra"

1. Kto nie lubi deszczu

kto się boi burzy,

komu w niepogodę czas się dłuży

niechaj zagra z nami w deszczowej orkiestrze,

bo my gramy razem z deszczem.

Ref. Bum, bum, bum, bum, bum! – burza gra.

Szu, szu, szu, szu, szu! – szumi wiatr.

Kap, kap, kap, kap, kap! – kapie deszcz

i my razem z deszczem gramy sobie też.

Bum, bum, bum, bum, bum! – burza gra.

Szu, szu, szu, szu, szu! – szumi wiatr.

Kap, kap, kap, kap, kap! – kapie deszcz.

Baw się razem z nami, jeśli tylko chcesz.

2. Nasza roześmiana, deszczowa orkiestra

ciągle gra i grać nie może przestać.

Więc nie zwlekaj długo i zagraj dziś z nami

Do zabawy zapraszamy

Ref. Bum, bum, bum, bum, bum! – burza gra.

Piosenka "Żołędzie"

1. Pod jesiennym niebem, na wysokim dębie

siedziały w czapeczkach zielone żołędzie. x 2

2. Wśród liści siedziały, z jesieni się śmiały

kiedy dmuchnął wietrzyk, wszystkie pospadały! x 2

Piosenka „Jarzynowy wóz”

Ref. Jechał, jechał wóz,

smaczne rzeczy wiózł,

tur, tur, tur, turkotał,

smaczne rzeczy wiózł.

1. Tu marchew czerwona,

kapusta zielona,

rzodkiewek różowe kuleczki,

w złocistym kolorze słonecznik.

Ref. Tur, Tur, tur, tur,

Tur, Tur, tur, tur,

Tur, Tur, tur, tur, tur

jechał, jechał wóz,

smaczne rzeczy wiózł,

tur, tur, tur, turkotał,

smaczne rzeczy wiózł.

2. Tu strąki  fasoli

i bobu do woli,

szpinaku zielona tam góra,

i burak pąsowy jak burak.

Przedszkole - drugi dom

1.Gdy dzień wstaje i wita świat,

ranną porą wstaję i ja.

Mama pomaga ubierać się,

do przedszkola prowadzi mnie.

Ref. Ja chodzę tam co dzień,

obiadek dobry jem,

a po spacerze w sali

wesoło bawię się,

kolegów dobrych mam,

nie jestem nigdy sam,

przedszkole domem drugim jest.

2. Czasem rano trudno mi wstać.

Chciałoby się leżeć i spać,

lecz na mnie auto czeka i miś.

W co będziemy bawić się dziś?

Ref. Ja chodzę tam co dzień...

3. Zamiast mamy Panią tu mam,

bardzo dużo wierszyków znam.

Śpiewam i tańczę, wesoło mi

i tak płyną przedszkolne dni.

Ref. Ja chodzę tam co dzień...

WIERSZE

Rymowanka- Przedszkole

Warto chodzić do przedszkola,

Tu wspaniale mija czas,

Jest nauka i zabawa

Radość wciąż rozpiera nas.

Kasztanki

Przyszła Jesień do parku,

Przyniosła kasztany.

Każdy piękny, błyszczący,

Brązem malowany.

Będą z nich ludziki,

Małe kasztaniątka.

A dla ciebie zrobię

z kasztanów zwierzątka.

Takie małe, takie małe

Albo jeszcze mniejsze

Takie duże, takie duże

Albo jeszcze większe.

Jesienny pociąg

1. Stoi pociąg

na peronie-

żółte liście ma w wagonie

i kasztany, i żołędzie-

dokąd z nimi jechać będzie?

2. Rusza pociąg

sapiąc głośno.

Już w przedziałach

grzyby rosną,

a na półce,

wśród bagaży,

leży sobie bukiet z jarzyn.

ZABAWY

 

 

Grupa II - ogłoszenia i aktualności

WKRÓTCE...

 

18 stycznia w naszej grupie rozpoczynamy Ogólnopolski Projekt

"Miś w świecie wielkiej literatury"

W każdy piątek jedno dziecko zabierze do domu Misia Stasia i zaopiekuje się nim przez cały tydzień, poczyta z rodzicami bajki na dobranoc, utuli do snu, wyzwoli u siebie postawę szacunku i życzliwości, po prostu zaprzyjaźni się z nim. W dzienniczku wykona rysunek dla Misia Stasia, który może być np. ilustracja do przeczytanej lub opowiedzianej bajki. W następny piątek przyniesie Misia do przedszkola, by inne dziecko mogło zabrać go do domu. 
Miłej zabawy!

 

23 stycznia (środa) pierwszy raz w tym roku wybieramy się na"Spotkaniu z ciekawą książką" do naszej osiedlowej biblioteki. Na spotkanie wyruszamy z przedszkola o godz. 9:00. Prosimy o punktualne przyjście na śniadanie.

 

 

STARSZAKI BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ SWOICH UKOCHANYCH DZIADKÓW

NA WSPÓLNE OBCHODY ICH ŚWIĘTA W NASZYM PRZEDSZKOLU

DNIA 22 STYCZNIA (WTOREK) O GODZINIE 10.30.

Rodziców prosimy o przygotowanie i przyniesienie małego "co nieco" na poczęstunek.

 

Dzień zabawek w naszej grupie jest w poniedziałki (jedna, mała zabawka mieszcząca się w szufladzie),codziennie można przynosić książeczki i gazetki.

 

 

MULTIMEDIALNE ZAJĘCIA „Pan Tablet”

Od października, zgodnie z Państwa deklaracją, dzieci będą uczestniczyć w cyklu warsztatów multimedialnych „Pan Tablet”. Szczegółowe informacje na stronie https://www.pan.tablet.pl/zajecia–multimedialne-wroclaw/. O terminach zajęć informować będziemy na bieżąco.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:
19.02.2019 - najbliższe zajęcia (prosimy o dokonywanie kolejnych wpłat na zajęcia, można od razu za trzy kolejne, razem 21 zł od dziecka)
12.03.2019
09.04.2019
14.05.2019
11.06.2019

*                   *                   *                    *

TO JUŻ BYŁO...

 • 15 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z Panem Tabletem. Dzieci wyruszyły w podróż dookoła świata, by odnaleźć skarb. Przy użyciu aplikacji samodzielnie tworzyły wyspę ze zróżnicowanym terenem pamiętając o potrzebach bohaterów opowieści. Poznały nazwy i wybrane cech charakterystyczne poszczególnych kontynentów. Wskazywały elementy krajobrazów nadmorskiego, górskiego i nizinnego. Wybierały sposoby podróżowania i odpowiadające im środki transportu. Postępując zgodnie z instrukcją, odkryły skarb i rozbudziły ciekawość do poznawania świata.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w naszym świątecznym projekcie za przepięknie zrobione kartki i wspaniałe życzenia.

 • 19 grudnia byliśmy na kolejnym "Spotkaniu z ciekawą książką". Tym razem spotkaliśmy Świąteczną Gwiazdkę, która spadła z nieba i wspólnie z przyjaciółką z lasu próbowała wrócić do domu - do nieba. Dzieci rozmawiała o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Również jak na poprzednich zajęciach i tym razem wykonały piękne prace plastyczne. Według własnego pomysłu ozdabiały choinki na swoich świątecznych kartkach, które można obejrzeć na przedszkolnym korytarzu.
 • 18 grudnia zaprezentowaliśmy swoim bliskim Jasełkowego przedstawienie i wspólnie ubraliśmy naszą grupową choinkę. Niezwykłe wzruszenie i radość wszystkich oglądających to efekt ogromnego zaangażowania i pracy dzieci. Miło było patrzeć jak poprzez swoją opowieść z pełnym poświeceniem, siłą emocji dzieci zaprosiły nas w ten świąteczny. Bardzo dziękujemy za twórczo i owocnie spędzony czas w efekcie którego, możemy się cieszyć przepięknie ubraną choinkę. J
 • 11 grudnia spotkaliśmy się z Panem Tabletem, który przyprowadził na nasze spotkanie gościa - Świętego Mikołaja. W czasie tych zimowo - świątecznych zajęć, budowaliśmy lodowo - śniegowy zamek z pomocą różnorodnych, ciekawych maszyn. Po zbudowaniu czekała na nas niespodzianka - aż dwie nowe aplikacje do zabawy. Jedna z nich pozwalała na samodzielne zaprojektowanie i ubranie  swojej wymarzonej choinki. W drugiej spotkaliśmy się z Mikołajem, który nie wiedziała w co się ubrać i naszym zadaniem było mu w tym pomóc. Dzieci jak zawsze świetnie się bawiły przy okazji poznając możliwości wykorzystania technologii multimedialnej.
 • 04 grudnia byliśmy w Kinie Nowe Horyzonty na filmie pt.: „Magiczne Święta Kacpra i Emmy”. Dzieci  z wielką ciekawością i przejęciem śledziły przygotowania Emmy i Kacpra do uroczystego świętowania Wigilii. Bohaterowie filmu przepięknie przyozdobiły swoje mieszkania, wspólnie upiekli przepyszne pierniczki, ubrali wspaniałą choinkę a wszystko po to żeby stworzyć najpiękniejszą świąteczną atmosfer dla swoich bliskich. W nagrodę wspólnie razem z nimi cieszyli się tym niezwykłym i wyjątkowym dniem zasiadając do wspólnego stołu, składając sobie życzenia i obdarowując siebie prezentami i miłością.


 • 20 listopada gościliśmy Mamę Weroniki B. Zaprosiła nas do wspólnego odkrywania aptekarskich tajemnic. Zaczęliśmy od zrobienia tabletek z witaminą C - rozgniatając rutinoscorbin w moździerzu, mieszając go z odpowiednim wypełniaczem i pakując do specjalnych kapsułek zrobionych z pysznego opłatka. W następnej kolejności przygotowaliśmy roztwór fioletu gencjanowego do leczenia ran a przy okazji Pani Kasia pokazała nam ciekawe doświadczenie zakończone małym wybuchem w wyniku połączenie wody utlenionej z fioletem krystalicznym. Na koniec zrobiliśmy maść z witaminą A na bardzo suchą skórę. Dzieci dowiedziały się jakich przyborów używa się w pracy farmaceuty, jakie czynności należy wykonać aby prawidłowo przygotować leki robione na specjalne zamówienie. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i wiele ciekawych wrażeń. 

 • 13 listopada dzieci z II grupy już kolejny raz wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z ,,Panem Tabletem”. Przy pomocy aplikacji budowały wymarzone miasto. Poznały zawód urbanisty, podstawowe warunki prawidłowego funkcjonowania miasta; zapewniały mieszkańcom dostęp do wody, oczyszczalnie ścieków, drogi, komunikację miejską, mieszkania, miejsca pracy, sklepy, budynki użyteczności publicznej  np. komisariat policji, remizę strażacką itd. Identyfikowały się z miastem, w którym mieszkają, ze swoja ,,Małą Ojczyzną” i pracując czuły się współodpowiedzialne za to, jak będzie się żyło oraz jak będzie wglądało zaprojektowane przez nich miasto. Na koniec rozwiązywały test i zdobywały punkty.

 • W ramach Projektu Edukacyjnego ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w ostatnim tygodniu w naszej grupie realizowany był moduł dotyczący tematu: ,,100 lecie niepodległości. Pokaż radość, Przedszkolaku.” wraz z naszym Misiem rozmawialiśmy o Polsce. Poznaliśmy legendę o powstaniu naszego kraju, rozpoznawaliśmy nasze symbole narodowe takie jak flaga i godło, zapoznaliśmy się z historią powstania hymnu oraz codziennie ćwiczyliśmy jego śpiew. Poznaliśmy też opowiadanie o tym jak zabrano nam nasz dom "Polskę" i jak dzięki miłości i sile ducha udało się go nam odzyskać. Dzięki przyniesionym przez dzieci symbolom  polskości zorganizowaliśmy w naszej sali kącik patriotyczny. W piątek w naszym przedszkolu odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości na którym, w uroczystym nastroju i odświętnych strojach odśpiewaliśmy nasz hymn.

 • 8 listopada odbyły się w naszej grupie jesienne, rodzinne, popołudniowe warsztaty pt.:”LISCIAKI”. Ze zgromadzonych i wysuszonych skarbów przyrody tworzyliśmy przepiękne kompozycje i obrazy. Na wstępie dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny o tematyce jesiennej. Następnie przedstawiłyśmy historie  „Liściaków” - sztuki regionalnej Czesława Rodziewicza. Potem było już tylko kreatywne współdziałanie dzieci i rodziców w wyniku którego powstała przepiękna wystawa wspaniałych prac. Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym za mile i twórczo spędzony czas.

 • 6 listopada gościliśmy w naszej grupie mamę Wiktorii, która jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Przyrodniczym i zajmuje się badaniem zdolności wegetacyjnych roślin. Dzieci podczas zajęć poznały różne rośliny: zboża (pszenica, owies, żyto); strączkowe ( fasola, soja); oleiste (rzepak, słonecznik); ziemniaki i kukurydzę. Przyporządkowywały produkty do roślin, z których zostały wykonane np. ze zbóż robimy: mąkę , kaszę, i płatki, z mąki pieczemy chleb, bułki. Utrwaliły proces produkcji chleba ,,Od ziarenka do bochenka”. Badały dotykiem nasiona pszenicy, rzepaku i słonecznika. Ugruntowały swoją wiedzę na temat warunków, które muszą być spełnione, aby rośliny mogły wyrosnąć: dobra jakość nasion, ziemia, temperatura, światło. Następnie w szalkach czyli specjalnych pojemnikach wyłożonych bibułkami dzieci siały  pszenicę, rzepak lub soję i przez kilka dni będą prowadziły obserwację kiełkowania tych nasion. Zajęcia były bardzo ciekawe, zainteresowały dzieci światem roślin, niektóre deklarowały, że jak urosną, to też będą pracować na Uniwersytecie Przyrodniczym jak mama Wiktorii. Dziękujemy serdecznie Pani za zaangażowanie i aktywny udział w działaniach mających na celu zapoznawanie dzieci z zawodami wykonywanymi przez rodziców i osoby z najbliższego otoczenia.

 • 29 października pani Basia, mama Maksa odwiedziła naszą grupę i przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia o uważności. Przyniosła ze sobą śliczną maskotkę- żabkę, która była naszym przewodnikiem. Wyciszyły się podczas ćwiczeń relaksacyjnych zaproponowanych przez gościa, musiały skupić się na mówionym tekście, wykonywać określone zadania i udzielić odpowiedzi na pytania: Co może się ruszać podczas relaksu, odpoczynku? i W jakich sytuacjach ważne jest oddychanie? Podczas zabawy ruchowej dzieci wesoło kumkały i rechotały. Następnie przystąpiły do aktywności plastycznej. Zgodnie z instrukcją wykonały żabki z dostarczonych przez panią Basię materiałów. Na zakończenie było małe ,,co nieco” i wspólna fotografia. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zorganizowanie zajęć. Cieszymy się ogromnie, że nasze przedszkolaki tak skuteczne  zachęcają swoich Rodziców do aktywnego udziału w życiu grupy i prezentacji zawodów lub pasji jakie wykonują. Jest nam miło, że kolejni Państwo zapowiedzieli już swoją wizytę.

 • 26 października przyszła do nas Mama Krzysia z blaszkami pełnymi przepysznych wypieków. Zanim przystąpiliśmy do obiecanych działań cukierniczych poznaliśmy całe mnóstwo narzędzi i produktów niezbędnych do przygotowania różnorodnych ciastek. Każdy mógł podzielić się swoją wiedzą na temat cukiernictwa i zdobyć przygotowaną prze Krzysia i Mamę papierową babeczkę. Następnie czekała na nas kulinarna zagadka  - każde dziecko za pomocą smaku zgadywał jaki to produkt. Wreszcie nadszedł czas aby każdy zgodnie z obietnicą mógł wybrać babeczki, które mu się najbardziej podobają. Potem zgodnie z własnymi upodobaniami mali cukiernicy ozdabiali swoją kolekcję smakołyków. Zabawy i radości było co niemiara, bardzo dziękujemy Mamie Krzysia za przekazaną wiedzę, przygotowanie tylu babeczek i wspaniałe doznania smakowe.

 • 24 października odbyły się już drugie zajęcia z Panem Tabletem. Dzieci dowiedziały się o złych nawykach żywieniowych wśród zwierząt w Zwierzylandii, które piły dużo słodkiej lemoniady, jadły mnóstwo słodyczy, ciągle były słabe i śpiące. Dr Panda- lekarz pracujący wśród zwierząt martwił się, bo bakterie zaatakowały zęby, oczy, serce i inne narządy jego podopiecznych. Wszyscy stracili zdrowie. Sam nie mógł dać sobie rady, dlatego poprosił Pana Tableta o pomoc. Specjalista po przybyciu przypomniał zwierzętom ważne zasady: czystość, zdrowe jedzenie i dużo ruchu na świeżym powietrzu.  Chore zwierzęta leżały już w szpitalu, a zadaniem dzieci było samodzielne wyleczenie ich, skompletowanie walizki lekarskiej, posprzątanie sal, zmiana łóżek, podanie leków i walka z bakteriami.  Za zwierzęta, które wyzdrowiały dzieci otrzymywały punkty. Zajęcia były ciekawe i inspirowały uczestników do wypowiedzi na temat zdrowego odżywiania się.
 • 23 października w ramach współpracy z Rodzicami odbyły się bardzo ciekawe warsztaty przeprowadzone przez Mamę Tymona. Dzieci dowiedziały się ,,Jak powstaje folia”- badały jej właściwości przy pomocy różnych zmysłów. Zapoznały się z pojęciami: ochrona środowiska, ropa naftowa, granulki i granulat. Obejrzały film przedstawiający etapy produkcji folii, która nie rozkłada się wśród śmieci zgromadzonym na wysypisku, dlatego tak ważna jest segregacja odpadów. Dzięki udziałowi w warsztatach dzieci zwiększyły swoją wiedzę na temat recyklingu.  Dowiedziały się, że śmieci mogą dostać drugie życie. Zajęcia miały bardzo dużą wartość edukacyjną. Serdecznie dziękujemy Mamie Tymona za przeprowadzone warsztaty

 • 17 października również, po raz pierwszy odbyły się zajęcia z „Panem Tabletem”. Dzieci spotkały się na ekranach swoich tabletów z Ferdusiem - Pstryk Pstryk, który poprosił je o pomoc w odbudowaniu zniszczonego przez ludzi rezerwatu. Na pomoc Ferdusiowi i dzieciom przybył Pan Tablet. Wykorzystując swoje sprytne dłonie nauczył nas  jak obsługiwać aplikacje za pomocą której każdy stworzył swój niepowtarzalny rezerwat. Wszystkie dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w tej przygodzie.

 • 17 października po raz pierwszy w tym roku szkolnym byliśmy na zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Ikar. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat ,, skrzydlatych przyjaciół”, dowiedziały się np. jakie mają cechy odróżniające je od innych zwierząt, czym się odżywiają i jak przygotowują się do zimy. Obiecały, że będą dokarmiać ptaki zimą i troszczyć się, by w karmniku zawsze były ich przysmaki. Wysłuchały opowiadania H. Łochockiej ,,Jak Wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek.” Stworzyły własnego ptaszka wykorzystując przygotowane materiały plastyczne. Zadowolone i szczęśliwe za swoim nowym ,,skrzydlatym przyjacielem” wróciły do przedszkola.

 • 16 października podczas warsztatów ,,Nie taki owad straszny” przeprowadzonych przez Eduzę było wszystko co potrzebne, aby wywołać uśmiech na twarzach dzieci, radość, zaskoczenie i ciekawość prowadzące do niecodziennych przeżyć. Było mnóstwo pisków, krzyków, prób przełamywania uprzedzeń do prezentowanych owadów, a nawet śmiałe przyjaźnie. Jedne dzieci brały je do ręki, inne z pewnej odległości obserwowały ich poczynania, by w końcu samemu podjąć pierwsze próby bliższego kontaktu np. poprzez dotknięcie paluszkiem żuczka. Warsztaty były interesujące i wiele nas nauczyły, a dzieci zachwycone i oczarowane tymi małymi stworzeniami.
 • 15 października byliśmy na spacerze w Parku Zachodnim. Dzieci podziwiały piękno złotej polskiej jesieni, witały się z drzewem, przytulały i pobudzały wyobraźnię odpowiadając na pytanie: Czy drzewo opowiedziało ci o czymś? Rozpoznawały je po liściach i owocach niejadalnych, gromadziły tworzywo przyrodnicze,  biegały po szeleszczącym podłożu, wsłuchiwały się w szum drzew, obserwowały i naśladowały spadające liście. Nabijały liście na wykałaczki od największych do najmniejszych, by wg planów, następnego dnia zrobić z nich parkowego skrzata. Na spacerze  było miło i wesoło, ale nadszedł czas powrotu i wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

 • Serdecznie dziękujemy Mamie Zuzi za przygotowanie i poprowadzenie ciekawych warsztatów w trakcie których dzieci wykonały przepiękne świeczki. Dzięki temu, że Pani Ola samodzielnie przygotowała świeczki upominkowe od naszej grupy na Dzień Edukacji, te wykonane podczas zajęć ku wielkiej radości dzieci zostały zabrane do domu.

 • Zebranie organizacyjne odbyło się 05.09.2018 r.. Dziękujemy wszystkim przybyłym.

Grupa II - wiersze i piosenki

*                            *                             *                                   *

ZIMA

PIOSENKI

Śpiewa babcia, śpiew dziadek

1. Wymyśliły wesołe nutki piosenkę dla babci i dziadka.

Miś ją zagra na bębenku, a Pajacyk na kołatkach.

Tamburynem potrząsa Lala, po przedszkolu niosą się dźwięki.

I po chwili zgodny chórek nuci refren tej piosenki.

Ref.: Śpiewa babcia, śpiewa dziadek, śpiewam ja.

Jak to miło, gdy piosenkę każdy zna.

Nutki chętnie nam wtórują: mi, mi, la.

Śpiewa chórek na trzy głosy: tra, la, la.

2. Wyskoczyły z piosenki nutki. Do tańca porwały się żwawo:

jedna z babcią, druga z dziadkiem, para w lewo, para w prawo.

Roztańczone wołają nutki: wszyscy bawią się dziś wspaniale.

Na Dzień Babci i Dzień Dziadka najpiękniejszy bal nad bale

Ref.: Tańczy babcia, tańczy dziadek, tańczę ja.

Do kółeczka zapraszają nutki nas.

Przytupują, podskakują, hop, la, la.

Bal dla babci, bal dla dziadka, na sto dwa.

Walczyk na śniegu

1. Stawiam kroki na boki,

wykonuję podskoki,

trzech łyżwiarzy wesoło się śmieje.

Gdy upadnę niezgrabnie,

wtedy czuję dokładnie

jakie ostre są moje hokeje.

Ref.: Hej, zimo, przybywaj saniami.

Syp, zimo, śnieżnymi płatkami.

Taflę lodu, przymrozek, szron spotkamy po drodze.

Weź ze sobą i zabaw się z nami.

2. – Wstań, bo co to za rana?

– mówią tata i mama,

podaj rękę, to nikt nas nie minie.

Jedźmy tuż obok siebie,

spójrz, obłoki na niebie

grają walca tańczącej rodzinie.

Ref.: Hej, zimo, przybywaj saniami.

Syp, zimo, śnieżnymi płatkami.

Taflę lodu, przymrozek, szron spotkamy po drodze.

Weź ze sobą i zabaw się z nami.

Pory roku

1. Cztery pory ma rok cały, każda inna, oczywiście.

Zima w śniegu, wiosna w kwiatach, lato w słońcu, jesień w liściach.

Ref.: Wiosna, lato, jesień, zima, cztery pory rok nasz ma,

każda różne zna zabawy, każda w co innego gra.

 

2. Wiosna lubi rower, piłkę, lato – łódki i kajaki,

jesień – rolki, hulajnogi, zima – narty, łyżwy, sanki.

Ref.: Wiosna…

3. Wiosna stawia babki z piasku, lato kąpie się w basenie,

jesień spaceruje w lesie, zima śnieg w bałwana zmienia.

 

Odwiedziny Świętego Mikołaja

1.Pada śnieg, pada śnieg, biało dookoła,

przysypane łąki, lasy, przedszkole i szkoła.

Trzeszczy mróz, gwiżdże wiatr,

zimno dziś na dworze,

tylko w dali słychać sanie

któż to jechać może.

Ref:    To święty Mikołaj

dziś odwiedzi nas,

przywiezie prezenty

w ten zimowy czas./ x2

2. Dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń,

dzwonią dzwonki sanek,

zatrzymały się przed domem,

ktoś wchodzi na ganek.

Słychać już tupot nóg,

drzwi się otworzyły,

a w nich stanął z wielkim workiem

dziadek bardzo miły.

A Mikołaj pędzi

1. Już na płatkach śniegu przyfrunęły święta

Teraz wszystkie dzieci marzą tylko prezentach

Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami

Święty Mikołaju, bądź już wreszcie tutaj z nami


Ref.: A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna

Od domu do domu ciężką pracę ma

Jego piękną brodę pokrył srebrny lód

Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł.


2. Święty Mikołaju my ci pomożemy

I wszystkie prezenty szybko dzieciom rozniesiemy

Potem pod choinką siądziesz razem z nami

Też swój prezent znajdziesz w pięknym koszu z paczuszkami


Ref.: A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna 

Od domu do domu ciężką pracę ma

Jego piękną brodę pokrył srebrny lód

Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł.

 

Zaczarowany śnieg

1.Kiedy nadchodzi pora zimowa,

to każda chmurka coś w sobie chowa.

Biały, bielutki, lekki, leciutki,

zaczarowany

śnieg

2.Śnieżne aniołki już przyleciały

i z każdą chmurką zatańczyć chciały.

A wtedy padał lekki, leciutki,

zaczarowany

śnieg.

3.A gdy aniołki się zatrzymały,

to zobaczyły, że świat jest biały,

bo wszystko przykrył lekki, leciutki

zaczarowany

śnieg.

Zaczarowany snieg…

Zaczarowany śnieg…

 

WIERSZE


Tydzień

Wszedł na drzewo poniedziałek,

natrząsł górę ulęgałek.

Ulęgałki zebrał wtorek

i do domu zaniósł worek.

Środa wszystkie ulęgałki

pokroiła na kawałki.

Kocioł wody nalał czwartek.

Wsypał do niej cukru kwartę.

Gaz zapalił w kuchni piątek,

aż w kociołku zawrzał wrzątek.

I powiedział do soboty:

– Zrób kompot nad kompoty!

Kompot wystygł do niedzieli.

Figę z makiem z niego mieli!

Bo niedziela ledwo wpadła,

cały kompot zaraz zjadła.

 

JESIEŃ

PIOSENKI

Deszczowa orkiestra

 

1. Kto nie lubi deszczu

kto się boi burzy,

komu w niepogodę czas się dłuży

niechaj zagra z nami w deszczowej orkiestrze,

bo my gramy razem z deszczem.

 

Ref.: Bum, bum, bum, bum, bum! – burza gra.

Szu, szu, szu, szu, szu! – szumi wiatr.

Kap, kap, kap, kap, kap! – kapie deszcz

i my razem z deszczem gramy sobie też.

Bum, bum, bum, bum, bum! – burza gra.

Szu, szu, szu, szu, szu! – szumi wiatr.

Kap, kap, kap, kap, kap! – kapie deszcz.

Baw się razem z nami, jeśli tylko chcesz.

 

2. Nasza roześmiana, deszczowa orkiestra

ciągle gra i grać nie może przestać.

Więc nie zwlekaj długo i zagraj dziś z nami

Do zabawy zapraszamy.

 

Ref.: Bum, bum, bum, bum, bum! – burza gra.

Szu, szu, szu, szu, szu! – szumi wiatr.

Kap, kap, kap, kap, kap! – kapie deszcz

i my razem z deszczem gramy sobie też.

Bum, bum, bum, bum, bum! – burza gra.

Szu, szu, szu, szu, szu! – szumi wiatr.

Kap, kap, kap, kap, kap! – kapie deszcz.

Baw się razem z nami, jeśli tylko chcesz.

 

Moje akwarium

 

Mam akwarium jak ocean,

rybek w nim gromada.

Są gupiki i neonki,

mam też glonojada.

W berka bawią się neonki,

migocą wśród liści.

Mały gupik w chowanego

zabawę wymyślił.

Lecz glonojad nie próżnuje

i akwarium sprząta.

A ślimaczki – dwa leniuszki –

kryją się po kątach.

Bardzo lubię się przyglądać

jak pływają rybki.

Robią do mnie śmieszne minki

i stukają w szybki.

 

WIERSZE

Kotek

 

Miauczy kotek: miau!

– Coś ty, kotku, miał?

– Miałem ja miseczkę mleczka,

Teraz pusta jest miseczka,

A jeszcze bym chciał.

Wzdycha kotek: ooo!

– Co ci, kotku, co?

– Śniła mi się wielka rzeka,

Wielka rzeka, pełna mleka

Aż po samo dno.

Pisnął kotek: pii...

– Pij, koteczku, pij!

Skulił ogon, zmrużył ślipie,

Śpi – i we śnie mleczko chlipie,

Bo znów mu się śni.

 

Przyszła jesień…

 

1. Przyszła jesień w liście ubrana

W dłoniach trzyma małego kasztana

Do wiewiórek uśmiecha się w lesie

Babie lato na drogach rozwiesi.

 

Ref.: Jesień, jesień słońce x2

Jesień, jesień wiatr

Jesień, jesień słońce x2

Jesień, jesień deszcz

 

2.Grzyby w lesie z deszczem obudzi

W ciepłe szale ubiera nas ludzi

Po przegania z łąki motyle

Pozostanie tu z nami na chwilę.

 

3. Do koszyka nam jabłek nazbiera

I marchewki i trochę selera

W ciemnej gawrze zaśnie z misiami

I przeczeka tam zimę z nami.

 

Tańcowała jesień

 

1. W lesie zamaszyście.

Żółte, rude i brązowe

Z drzew zrywała liście.

 

Ref.: Tańcowała jesień,

Kolorowa jesień. (×4)

 

2. Postrącała w parku

Żołędzie, kasztany,

Rozrzuciła na trawniku

Liśćmi przysypanym.

 

Ref.: Tańcowała jesień,

Kolorowa jesień. (×4)

 

3. Tańcowała jesień

W sadzie, razem z deszczem.

Jabłek, gruszek nazrywała,

Lecz jej mało jeszcze.

 

Ref.: Tańcowała jesień,

Kolorowa jesień. (×4)

 

4. Z wiatrem się kłóciła,

Darła białe chmury,

Aż się słońce obudziło

I spojrzało z góry.

 

Ref.: Tańcowała jesień,

Kolorowa jesień. (×4)

 

WIERSZE


Jedzie pociąg

Stoi pociąg
na peronie-
żółte liście ma w wagonie
i kasztany, i żołędzie-
dokąd z nimi jechać będzie?

Rusza pociąg
sapiąc głośno.
Już w przedziałach
grzyby rosną,
a na półce,
wśród bagaży,
leży sobie bukiet z jarzyn.

Pędzi pociąg
lasem, polem
pod ogromnym parasolem.
Zamiast kół kalosze ma,
za oknami deszcz mu gra.
O, zatrzymał się na chwilę!
Ktoś w wagonie drzwi uchylił
potoczył w naszą stronę
jabłko duże
i czerwone.

 

PIOSENKI


Mucha w mucholocie

 

1. Siedzi mucha w mucholocie,

do Krakowa sobie leci.

Chce odwiedzić wujka, ciotki,

brata z żoną i ich dzieci.

 

Ref.: Mucha, mucha w mucholocie,

jak w prawdziwym samolocie.

Do Krakowa sobie leci,

a za oknem słonko świeci. (x2)

 

2. W doskonałym jest humorze,

już doczekać się nie może.

Kiedy w końcu wyląduje

i rodzinę ucałuje.

 

3. Mała mucha tak daleko

jeszcze nigdy nie leciała.

Więc na tak daleką podróż

wiele rzeczy spakowała.

 

4. Ma walizkę kolorową,

a na sobie suknię nową.

Okulary choć za duże

wyśmienite do podróży.

 

5. Ręce w górę i machamy,

udajemy, że latamy.

Podskok w górę, startujemy,

gdy siadamy lądujemy. (x3)

 

Kropelka złotych marzeń

 

1. Kiedy już trzeba będzie powiedzieć cześć,

Kiedy już lato pęknie i spadnie deszcz,

Co Ci dać przyjaciółko mych słonecznych dni,

Żeby czas nie zamazał tych wspólnych chwil.

 

Ref.: Bursztynek, bursztynek znalazłam go na plaży,

Słoneczna kropelka, kropelka złotych marzeń,

Bursztynek, bursztynek położę Ci na dłoni,

Gdy spojrzysz przez niego, mój uśmiech Cię dogoni...

 

2. Kiedy znów się spotkamy za wieków sześć,

Kiedy znów powiesz do mnie po prostu cześć.

Może nawet nie poznam przez chwilę Cię,

Ale Ty wtedy prędko wyciągniesz ten.

 

Ref.: Bursztynek, bursztynek znalazłam go na plaży,

Słoneczna kropelka, kropelka złotych marzeń,

Bursztynek, bursztynek położysz go na dłoni,

Gdy spojrzę przez niego, twój uśmiech mnie dogoni... (x2)

 

ZABAWY

 

Grupa III - ogłoszenia i aktualności

WKRÓTCE...

 • W poniedziałek 21 stycznia naszymi gośćmi
  będą dzieci z Przedszkola nr 84.
  Wystąpimy dla naszych gości z
  przedstawieniem "Nasze Jasełka".
  Będzie to nasza ostatnia - kostiumowa
  próba generalna przed występem w Astrze.
  Mile widziana 100 % frekwencja dzieci.
  KŁH


 • W poniedziałek 21 stycznia, krótko po zupie odbędą się
  Kulinarne warsztaty.
  Tym razem dzieci będą robiły
  słodkie szyszki.

  Prosimy o wyposażenie na ten dzień dzieci w fartuszki kuchenne.
  KŁH


 • W środę 23 stycznia wychodzimy do DH Astra z okazji Święta Handlowca.
  Nasza grupa zaprezentuje obszerny fragment przedstawienia "Nasze Jasełka".
  Z uwagi na formułę spotkania -- nasz występ odbędzie się jeszcze przed otwarciem DH Astra:
  UWAGA!
  -- Prosimy o przyprowadzenie dzieci w tym dniu do przedszkola do godz. 7:40,
  -- O 7:50 wyjście do DH Astra,
  -- Chwilę po godz. 8:00 zaczniemy występ.
  -- Do przedszkola wracamy ok. godz. 9:00 na spóźnione śniadanie.
  KŁH


  *                            *                               *

Ważne:

W bieżącym roku szkolnym dniem zabawek jest - poniedziałek.
Co dziennie dziecko może przynieść książkę, gazetkę czy piórnik.

*                     *                       *

TO JUŻ BYŁO...

 • W czwartek 17 stycznia późnym popołudniem
  odbył się w naszej grupie
  uroczysty występ dzieci z okazji święta
  Babć i Dziadków.

  Dzieci zaprezentowały przedstawienie: "Nasze Jasełka".
  Tym razem trema była ogromna, ale mimo nieobecności jednego "króla" i "pasterza",
  dzieci wystąpiły bardzo ładnie.
  Po występie było rozdanie upominków - szyte przez dzieci dla dziadków filcowe serduszka
  i jeszcze krótkie spotkanie przy ciasteczku oraz rozmowy.
  Było to bardzo miłe spotkanie.
  Bardzo dziękujemy rodzicom i babciom za małe
  "co nie co" na poczęstunek po przedstawieniu.
  KŁH • We wtorek 15 stycznia odbyły się kolejne warsztaty
  multimedialne z "Panem Tabletem"
  .
  Tym razem dzieci pomagając wędrującym przez świat
  zwierzątkom - budowały wyspę.
  Budowie towarzyszyło wiele emocji.
  Ciekawe jaki będzie temat następnych zajęć.
  KŁH

 • W poniedziałek 14 stycznia naszymi gośćmi byli uczniowie
  klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 118
  .
  Wystąpiliśmy dla naszych gości z przedstawieniem "Nasze Jasełka".
  Ku radości dzieci - wśród widzów było kilku naszych absolwentów.
  Miło było ich zobaczyć i miło było się z nimi spotkać.
  Później mały poczęstunek i spotkanie się zakończyło.
  Wkrótce my odwiedzimy Szkołę Podstawową 118.
  Szczegóły wkrótce.
  KŁH


 • Bardzo dziękujemy za terminową wpłatę na nasze wyjście
  do Narodowego Forum Muzyki.
  Wyjście zrealizujemy 6.03. /środa/, będzie to koncert: Korzenie muzyki sięgają Afryki.
  KŁH • W piątek 21 grudnia odbyła się przedszkolna wigilia.
  Dzieci czekały na to spotkanie od rana. Pierwszym punktem programu wigilijnego były świąteczne prezentacje grupy I i II.
  Aniołki z gr. "Misiów" pięknie zaśpiewały i zatańczyły aniołkową opowieść świąteczną,
  a później dzieci z gr. "Zajączków" zaprezentowały przygotowane przez nich Jasełka.
  Pięknie przebrane tańcząc i śpiewając, opowiadały wierszem o losach świętej rodziny i pierwszych gościach w stajence.
  Później czekając na przebierających się aktorów dzieci z gr. III wysłuchały ostatniego fragmentu opowieści o "Dziadku do orzechów", którą to książkę czytaliśmy po trochu od naszej pamiętnej wizyty w Narodowym Forum Muzyki w listopadzie. Zakończenie się wszystkim bardzo podobało...
  A potem było dzielenie się opłatkiem, składanie świątecznych życzeń i pyszności na wigilijnym stole - zupa grzybowa, piernik z konfiturą śliwkową, ciasteczka i owoce.
  Później na podsumowanie tego intensywnego tygodnia rozmawialiśmy o tym jakie będą te domowe święta...
  I ja dołączam się do życzeń...
  Radosnego czasu, rodzinnych chwil, spokoju...
  I aby nadchodzący Nowy Rok przyniósł wiele dobrych zdarzeń...
  KŁH • W czwartek 20 grudnia, późnym popołudniem odbył się 
  uroczysty występ dzieci w przedstawieniu: "Nasze Jasełka".
  Było to nasze świąteczne, popołudniowe spotkanie z rodzicami.
  Aktorzy w pięknych strojach, w pełnej gotowości.
  Były wiersze, kolędy, piosenki świąteczne i tańce, a wszystko to by zaprezentować opowieść o świętej rodzinie, ich wędrówce i wielkim wydarzeniu narodzin.
  Dzieci spisały się bardzo dobrze. Niejedna łza w oku się zakręciła.
  Występ zakończyliśmy Pastorałką od serca do ucha...
  Później był jeszcze czas na rozmowy, życzenia, częstowanie się piernikami,
  ciasteczkami, owocami i innymi smakołykami.
  Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i ten wspólny przed-świąteczny czas.
  KŁH


 • W czwartek 20 grudnia krótko po śniadaniu
  nasza grupa piekła świąteczne pierniki
  .
  Każde dziecko zaopatrzone w fartuszek kuchenny z umytymi rękami zostało przydzielone do jednej z grup piernikowych.
  Przygotowanie ciasta nadzorowały p. Małgosia, p. Agnieszka i p. Kasia. Gdy ciasto zostało wymieszane i wypracowane, potem również rozwałkowane - nastąpiła najsympatyczniejsza część działań - wycinanie pierników. Przyniesione z domowych zasobów foremki szybko wypełniały rozwałkowany placek ciasta, były tu: gwiazdki, serduszka, mikołaje, aniołki, buźki, płatki śniegu, choinki, renifery i wiele innych. W sumie upiekliśmy prawie 7 blach pierników.
  Dopiero przed zupą nasze pierniki były gotowe do degustacji oraz zdobienia, stąd w tej części dnia przydały się słodkie dekoracje i kolorowy lukier.
  Pierniki przygotowaliśmy na spotkanie świąteczne z rodzicami...
  KŁH • W środę 19 grudnia - grupa III była zaproszona do Przedszkola nr 84 /ul. Horbaczewskiego/ na świąteczne kolędowanie.
  Dzięki czerwonym bluzkom i mikołajkowym czapeczkom nasza grupa wyróżniała się wśród innych przedszkolaków.
  Koncert prowadził p. Filip Chojcan, a świąteczne piosenki, kolędy i pastorałki wykonał zespół KrzyKaśki,
  cztery panny w strojach świątecznych skrzatów, z których dwie - Misia i Wiktoria, to absolwentki naszego przedszkola.
  Piękne głosy, pomysłowe zapowiedzi i profesjonalne wykonanie - to atuty tego spotkania.
  Było wesoło, było świątecznie, było śpiewająco...
  KŁH • We wtorek 18 grudnia, krótko po zupie odbyła się premiera, czyli
  występ dla dzieci i pracowników przedszkola z przedstawieniem: "Nasze Jasełka".
  Trema była, kilku aktorów nie dopisało, ale dzieci wystąpiły wspaniale.
  Mówiły wiersze, śpiewały kolędy, nikt nie zapomniał o ruchu na scenie, wszystkie rekwizyty były na czas, nawet w kulisach było cicho...
  Była to bardzo udana premiera.
  Występ dla rodziców w czwartek.
  KŁH • W poniedziałek 17 grudnia wybraliśmy się na warsztaty pieczenia
  i zdobienia pierników do Piernikarni Wrocławskiej
  na ul. Kurzy Targ.
  Na szczęście dla nas okazało się, że nasze warsztaty piernikowe mogą zacząć się wcześniej, więc do piernikarni dotarliśmy jeszcze przed godz. 13:00.
  Cały sklep wypełniał zapach pierników, a na regałach dzieci mogły pooglądać już ozdobione pierniki.
  Warsztaty odbywały się na piętrze, tuż obok miejsca ich produkcji, więc mogliśmy przez cały czas pobytu na warsztatach obserwować zza szyby kolejne etapy powstawania piernikowych koników, serduszek, choinek i gwiazdek. Nasze warsztaty zaczęły się oczywiście od mycia rąk, potem pani opowiedziała nam kilka ciekawostek z historii pierników, które właśnie w naszym regionie miały swój początek. Następnie każde dziecko na swoim stanowisku pracy musiało wypracować/ugnieść porcję ciasta piernikowego, potrzebnego do wykonania pierwszego piernika.
  Robiliśmy go przez odciśnięcie ciasta w drewnianej formie, potem trzeba było odciąć drewnianym nożykiem nadmiar ciasta i tak zrobione pierniki - aniołki, serca, podkowy i karety - poszły do wypieku.
  W dalszej części warsztatu dzieci uczyły się jak dozować lukier i ozdabiały wg swojego pomysłu po dwa pierniki. Była okazja do rozmów, śpiewania świątecznych piosenek i obserwacji tego co w pracowni piernikowej dzieje się za szybą. Czas nam upłynął tak szybko, że gdy przyszła pora mycia rąk i pakowania gotowych już pierników, byliśmy zaskoczeni, że tyle czasu już za nami.
  Idąc w stronę przystanku spacerowaliśmy jeszcze po rynku wśród straganów i świątecznych stoisk kiermaszu bożonarodzeniowego.
  Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie przy choince i za chwilę wsiadaliśmy już do tramwaju...
  KŁH


 • W środę 12 grudnia - odbyło się wyjście do Biblioteki Ikar
  na kolejne w tym roku szkolnym Spotkanie z ciekawa książką.
  Tym razem pani Mariola przeczytała nam opowieść o
  KŁH


 • We wtorek 11 grudnia --
  odbyło się kolejne spotkanie
  z "Panem Tabletem".

  KŁH • W czwartek 6 grudnia odbyły się zajęcia warsztatowe
  z p. Marią z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4
  - "Kształtowanie pojęć przestrzennych"
  KŁH


 • We wtorek 4 grudnia naszym gościem była mama Basi,
  która opowiadała nam o różnych aspektach pracy florysty.
  W prezentacji multimedialnej obejrzeliśmy różne rodzaje kwiatów, sposoby ich eksponowania i układania.
  Obejrzeliśmy rożne wzory wiązanek, bukietów i wianków, a także kilka kompozycji tematycznych.
  Aby dzieci modły doświadczyć, jak wygląda praca florysty, pani Marta dla każdego dziecka przygotowała mały zestaw roślin, materiałów i elementów dekoracyjnych do sporządzenia świątecznego stroika. Dzieci z wielkim przejęciem układały gałązki i gwiazdeczki, a po chwili powstały piękne, bożonarodzeniowe przybrania świeczki. I każdy tego dnia mógł zabrać taki stroik do domu.
  Serdecznie dziękujemy pani Marcie za przygotowanie oraz przeprowadzenie spotkania tematycznego i profesjonalnych warsztatów florystycznych dla dzieci z naszej grupy.
  Zapraszamy również innych rodziców do prezentacji zawodu lub hobby dla naszej grupy.
  Dogodny termin na pewno uda się nam znaleźć.
  KŁH • W poniedziałek 3 grudnia naszym gościem był pan Marek - aktor Teatru Lalek.
  Zaprosiliśmy go do wspólnego czytania, kolejnej w tym roku powieści. Tym razem były to opowiadania: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych).
  Zaskakujące było to gdzie te skarpetki trafiały i jakie były ich losy.
  Czytanie poprzedziła krótka opowieść o pracy w teatrze.
  KŁH • W środę 28. listopada odwiedziliśmy Narodowe Forum Muzyki.
  Bardzo elegancko ubrani zasiedliśmy na widowni sali koncertowej.
  Orkiestra już stroiła instrumenty. Po chwili usłyszeliśmy wybrane
  fragmenty kompozycji Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego.
  Koncert symfoniczny dodatkowo uzupełniała opowieść o historii
  powstania utworu, instrumentach, postaciach i tematach
  zilustrowanych muzycznie przez kompozytora.
  Dzieci były miło zasłuchane.
  Była to nasza pierwsza wizyta w Narodowym Forum Muzyki,
  kolejna dopiero w kwietniu.
  Z uwagi na sprzyjającą pogodę wybraliśmy się również
  na krótki spacer po rynku, gdzie zachwyt dzieci wzbudzały
  atrakcje świątecznego jarmarku.
  Zakupiliśmy słodkie laseczki cukrowe i w dobrych humorach
  ruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola...
  KŁH • We wtorek 27 listopada odbyło się spotkanie andrzejkowe.
  Jak co roku wszystkie dzieci obowiązywały przebrania - czarownice, wiedźmy, magowie, czarodzieje i wróżki.
  Nasze spotkanie obejmowało przede wszystkim wróżby i podglądanie tego co niesie przyszłość.
  Jak się okazało - szczególnie karty - wróżą wielu naszym przedszkolakom dostatek i powodzenie.
  Były też liczne zabawy muzyczno-taneczne.
  Zaś małe "co nie co" na poczęstunek - wcale nie było małe...
  To był bardzo miły wieczór.
  Dziękujemy za przybycie wszystkim gościom.
  I dziękujemy za bogaty poczęstunek.
  KŁH


 • W środę 21. listopada nasza grupa zrealizowała pierwsze w tym roku wyjście do Biblioteki Ikar
  i Spotkanie z ciekawą książką.

  KŁH • Niestety po raz kolejny zajęcia warsztatowe zaplanowane na środę 14. listopada z p. Marią z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
  - "Kształtowanie pojęć przestrzennych" --  zostały odwołane...
  Może uda się nam ustalić nowy termin...
  KŁH • We wtorek 13. listopada, krótko po śniadaniu w przedszkolu  odbyły się
  warsztaty ekologiczne dla wszystkich dzieci - prowadzone przez p. Kornelię z firmy: Ekosytem.
  Przy okazji spotkania dzieci z gr. III utrwaliły kolory pojemników - istotne dla segregacji odpadów i śmieci.
  Rozmawialiśmy o znaczeniu recyklingu dla środowiska oraz o innych sposobach dbania o świat przyrody i nasze bliższe i dalsze środowisko.
  KŁH • We wtorek 13. listopada -- odbyło się kolejne spotkanie z "Panem Tabletem".
  Tym razem tematem było: „ Budujemy Metropolię”.
  Dzieci zostały architektami i tworzyły swoje miasto.
  Niezależnie od tego, czy chciały wybudować raj dla miłośników zakupów, plażę, czy też spokojne leśne miasteczko - miały okazję to zrealizować na ekranach. Zadaniem przedszkolaków było bowiem wypełnienie krajobrazu sklepami, drogami, szkołami, a nawet parkami rozrywki lub stadionami.
  Każdy budynek składał się ze  specjalnej kombinacji materiałów do stworzenia, więc trzeba było dużo eksperymentować.
  Kolejne spotkanie z panem Tabletem już za miesiąc.
  EC


 • W piątek 9 listopada -- zaraz po 1 daniu odwiedziła naszą grupę mama Krzysia.
  Pani Natalia przygotowała dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia, wykorzystując swoje doświadczenie zawodowe.
  Najpierw mama Krzysia zaprezentowała sposób badania aparatu artykulacyjnego, jakie logopeda realizuje na początku swojego kontaktu z dzieckiem.
  Potem zrealizowała z dziećmi wybrane zabawy i ćwiczenia logopedyczne, usprawniające umiejętność prawidłowego mówienia.
  Dzieci były zaangażowane i żywo reagowały na wszystkie "niespodzianki" naszego gościa.
  Najwięcej jednak emocji wywołało własnoręczne wykonanie zabawki logopedycznej - zajączka do ćwiczeń długości wydechu.
  Zajęcia z panią Natalią były okazją do miłych i bardzo praktycznych doświadczeń.

  Zapraszamy również innych rodziców z prezentacją zawodu, ciekawostek z pracy,
  zapraszamy do dzielenia się swoimi zainteresowaniami.
  Dogodny termin na pewno uda się ustalić.
  KŁH • W czwartek 25 października odbyły się w naszej grupie warsztaty popołudniowe dla dzieci i rodziców:
  T: Motoryka duża, motoryka mała, czyli wybrane elementy terapii ręki.
  Na warsztatach pobudziliśmy motorykę dużą - były zabawy z rekwizytami /wstążki, chusta/ oraz ćwiczenia rozmachowe.
  Potem były ćwiczenia manualne i te bardziej precyzyjne z piłeczkami, kasztanami, szyszkami i żołędziami.
  Ale tak naprawdę dzieci najbardziej czekały na tworzenie mas plastycznych.
  Tym razem powstały: piasek kinetyczny /składniki: mąka kukurydziana i oliwka/
  oraz piankolina /składniki: pianka do golenia, maka ziemniaczana i barwnik/.
  Trochę się maki posypało, ale ręce mieszały, dłonie zgniatały i paluszki ćwiczyły...
  A na koniec każdy zrobił kilka kulek i trochę masy spakował do domu...
  Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywny udział w warsztatach i zachęcamy do takich zabaw z dziećmi w zaciszu domowym.
  Szczególne podziękowania dla mamy Wiktorii za pyszne ciasto czekoladowe
  /przy okazji prosimy o przepis/, wielu osobom bardzo smakowało.
  KŁH


 • W środę 24 października odbyły się drugie warsztaty multimedialne "Pan Tablet"
  Podczas zajęć dzieci "odwiedziły" krainę Zwierzylandię.
  Tu spotkały różne zwierzęta, które niestety zapomniały o zasadach zdrowego odżywiania się.
  Stąd ich zadaniem było zadbać o pacjentów dr Pandy. Poprzez podjęte działania dzieci podjęły obowiązki opieki nad bohaterami opowieści i wspomagały ich w realizowaniu ruchu na świeżym powietrzu, dodatkowo utrwaliły zasady zdrowego odżywiania się, dbania o czystość w swoim otoczeniu.
  Kolejne spotkanie z "Panem Tabletem" za miesiąc.
  KŁH

 • W piątek 19 października, krótko po śniadaniu
  odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość
  z okazji Święta Edukacji Narodowej.
  Z tej okazji każda z grup przygotowała krótki program artystyczny.
  Nasza grupa zatańczyła poloneza i taniec angielski, zaprezentowaliśmy też wiersz o literkach i zagraliśmy do walca "Nad pięknym modrym Dunajem" na dzwonkach diatonicznych. A potem dzieci wręczyły przygotowane upominki /małe lampiony ze świeczką/ wszystkim pracownikom naszego przedszkola.
  KŁH


 • W środę 17 października odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym
  warsztaty multimedialne "Pan Tablet". Na pierwszych zajęciach multimedialnych "Pan Tablet" dzieci realizowały scenariusz pt.: "Ratujemy rezerwat przyrody". Zaczynało się trochę smutno - zanieczyszczenia, śmieci i kończące się zasoby naturalne spowodowały ucieczkę zwierząt z kwitnącej niegdyś okolicy - ich naturalny dom został zniszczony przez działalność człowieka. Zwierzęta dochodzą do wniosku, że można było uniknąć tej ekologicznej tragedii, gdyby ludzie dbali każdego dnia o środowisko. Podczas swojej wędrówki zwierzęta trafiają do leśniczówki, w której zamiast gajowego spotykają Pana Tableta. Razem z nim rozmawiają o potrzebie stworzenia odnowionego miejsca przyjaznego przyrodzie i wspólnie tworzą rezerwat przyrody.
  W trakcie zajęć dzieci rozwijały decyzyjność, koncentrację uwagi i ciekawość świata, a przy użyciu aplikacji poznały/utrwaliły wiedzę ekologiczną.
  Przez całe zajęcia dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i z dużą satysfakcją realizowały poszczególne zadania.
  Kolejne zajęcia z Panem Tabletem już wkrótce.
  KŁH


 • We wtorek 9. października - w ramach odbywającego się we Wrocławiu Kongresu Naukowego Dzieci i Młodzieży nasza grupa odwiedziła Instytut Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, a dokładnie - wydział chemii organicznej. Było to spotkanie ze światem związków chemicznych i wykładowcą wydziału chemii organicznej p. Moniką - doświadczonym pracownikiem Instytutu.
  Na początek wszystkie dzieci otrzymały fartuszki do pracy laboratoryjnej.
  W białych ubrankach dzieci stanęły w przestrzeni laboratorium by obejrzeć kilka wybranych eksperymentów.
  Dzięki temu szybko nauczyliśmy się wzoru chemicznego wody oraz poznaliśmy jej stany skupienia. Dowiedzieliśmy się, że wszystko co nas otacza - to związki chemiczne. Ale nie wszystkie są takie same - nie wszystkie są do siebie podobne. Obejrzeliśmy eksperyment z wodą, kamykiem, listkiem i gałązką - i tak dowiedzieliśmy się czym jest gęstość...
  Obejrzeliśmy co się dzieje, gdy mieszamy różne substancje, bo tworzymy mieszaninę jednorodną lub niejednorodną.
  A potem był czas do samodzielnych eksperymentów i badań na wcześniej przygotowanych stanowiskach indywidualnych:
  -- ćwiczenia w pipetowaniu;
  -- sprawdzanie odczynu wybranego związku chemicznego z pomocą octu i sody;
  -- rozszczepianie mieszanin jednorodnych i niejednorodnych;
  -- wywoływanie reakcji chemicznych tj. powstawanie dwutlenku węgla.

  To co zapamiętało bardzo dużo dzieci z naszej wizyty w tym niezwykłym miejscu, to były oczywiście: doświadczenie o nazwie "pasta dla słonia" - było bardzo widowiskowe oraz eksperymenty z ciekłym azotem. To tu było najwięcej zaskakujących obserwacji: wylewany na podłogę - wcale nie był mokry. A gdy się dodało do niego gorąca wodę - powstawał mały "wybuch" i już po 2-3 sekundach wyglądał jak ścieląca się po podłodze mgła, a zanurzony liść - kruszył się. Najwięcej emocji wzbudził eksperyment z bananem - po dłuższej chwili w ciekłym azocie p. Monika mogła go użyć jak młotka i przybiła nim gwóźdź w drewniany kołek, a po chwili się skruszył.

  Wizyta w Instytucie Chemii była to dla nas okazją do poznania niezwykłego zawodu chemika oraz zajrzenia do tajemniczego świata związków chemicznych.
  Składamy wielkie podziękowania pani Monice - za aktywną pomoc w organizacji tych zajęć, jak również za zorganizowanie tak ciekawej oferty edukacyjnej dla naszej grupy -- za piękną chemiczną opowieść oraz przygotowanie w przystępny dla dzieci sposób wszystkich zaprezentowanych eksperymentów.
  KŁH • W poniedziałek 8 października naszym gościem
  specjalnym była mama Oli
  . W czasie miłego spotkania opowiedziała dzieciom o kilku ulubionych książkach i o najbardziej cenionych ilustratorach książek dla dzieci. Później przeczytała dzieciom kilka opowieści.
  Najbardziej dzieci zapamiętały opowiadanie o małych, psotnych szopach praczach, które bardzo się lubiły brudzić.
  Na zakończenie dzieci zrealizowały wesołe karty pracy - ze szmatek wycięły różne ubranka i zawiesiły/przykleiły je na sznurkach, obok prania już powieszonego przez tatę małych szopów.
  Serdeczne podziękowania dla mamy Olu za pomysł,
  poświęcony czas i wspólne czytanie.
  Wykonane karty pracy znajdą się w dzienniku czytelniczym naszej grupy, który razem tworzymy w ramach realizowanego projektu Mały mis w świecie wielkiej literatury.
  KŁH


 • W poniedziałek - 8. października odbyło się
  kolejne kulinarne działanie dzieci -

  -- w ten dzień w całym przedszkolu dzieci kroiły i siekały, bo ich zadaniem było przygotowanie jesiennej surówki.
  Surówka przygotowana podczas tych zajęć zniknęła szybko z półmiska i talerzyków,
  wszystkim bardzo smakowała.
  KŁH • We wtorek 25 września odwiedziliśmy Remizę Strażacką przy ul. Kosmonautów.
  To tu w nowo zaaranżowanej sali edukacyjnej dzieci przeżyły prawdziwą przygodę.
  KŁH • W czwartek 20. września, zaraz po śniadaniu wychodziliśmy z przedszkola
  na Teatrzyk: Pączkowe drzewo.

  Przedstawienie odbywało się w teatrze na Ostrowiu Tumskim.
  Idąc na przedstawienie i spacerując po Ostrowie odwiedziliśmy jeszcze kilka Tumskich krasnali.
  Spektakl powstał na podstawie książki Stefana Brzozowskiego o tym samym tytule.
  Z humorem, piosenką i wierszem opowiadało o Toni i Kajtku - dzieciach mieszkających po sąsiedzku.
  Tonia jest niepełnosprawną dziewczynką, a Kajtek, mały łobuziak trochę jej dokucza.
  Dla rozwoju wydarzeń kluczowe jest rosnące w ogrodzie Kajtka magiczne drzewo,
  które raz w roku rodzi pączki z nadzieniem truskawkowym. 
  Mimo pojawiających się w fabule trudności, wszystko się dobrze kończy.
  Dzieciom przedstawienie się bardzo podobało, żałowały tylko, że nie kończyło się degustacją pączków z drzewa...
  KŁH


 • Dziękujemy za złożenie deklaracji w zakresie zajęć dodatkowych dla naszej grupy
  -- cykl warsztatów multimedialnych
  dedykowany przedszkolom "Pan Tablet"
  .
  Wszystkie szczegóły programowe odnajdą Państwo tutaj:
  https://pan-tablet.pl/zajecia-multimedialne-wroclaw/
  Wkrótce podamy terminy zajęć.
  KŁH


 • W piątek 7 września dzieci z naszej grupy wzięły
  aktywny udział w paradzie krasnali na wrocławskim rynku
  i ulicy Świdnickiej
  - w ramach obchodów Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków.
  Idąc w paradzie dotarliśmy wraz z setkami innych przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych
  do Ogrodu Staromiejskiego.
  To tu odbywał się konkurs plastyczno-technicznych na
  ozdobienie krasnalkowej chatki.
  Wykonanie tej pracy zajęło nam trochę czasu,
  ale dzięki staraniom wszystkich dzieci z białego domku szybko powstał domek kolorowy:
  czerwony dach i drewniane okna z firankami,
  na ścianach zakwitły kolorowe kwiaty,
  a dookoła stanął mały płotek.
  Ze sceny tuż obok nas towarzyszyły nam wesołe dźwięki - koncert bębniarski i pokazy kuglarskie.
  Jeszcze tylko zasłużony odpoczynek w cieniu,
  słodka bułeczka i soczek oraz kolejka za balonikami.
  I już czas było wracać do przedszkola na obiad...
  KŁH

 • W środę 5. września odbyło się zebranie organizacyjne.
  Dziękujemy za przybycie wszystkim obecnym na zebraniu.
  W razie pytań zapraszamy do kontaktu osobistego lub drogą e-mail.
  KŁH

Więcej artykułów…