Aktualności

BAL PRZEBIERAŃCÓW

4 lutego 2020 roku (wtorek), zaraz po śniadaniu odbędzie się coroczny bal przebierańców.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

UWAGA!  UWAGA!
W ramach przedszkolnego Programu Czytelniczego naszej placówki -- serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, babcie i dziadków dzieci z naszego przedszkola na wyjątkowe spotkanie w Bibliotece Ikar, które odbędzie się 23 stycznia /czwartek/ od godz. 17:30.
Spotkanie to jest drugim modułem  projektu "Książka kreatywna", w którym dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w listopadzie 2019 r. Projekt miejski "Książka kreatywna" jest realizowany w ramach działań Akademii Talentów i Uzdolnień przy Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Biblioteką Miejską.
Spotkanie poprowadzi wielka miłośniczka i znawczyni książek dla dzieci p. Ania - pracownik Biblioteki Ikar.
Porozmawiamy o aktualnej ofercie wydawniczej książek dla dzieci. Jest ona bardzo bogata i obszerna, a na spotkaniu tym będą mogli Państwo poznać bliżej i zobaczyć wybrane tytuły -- te najcenniejsze i naprawdę warte uwagi mądrego rodzica, troskliwej babci, kochającego dziadka.
Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w tym spotkaniu.
Wstęp wolny.

KONCERT MUZYCZNY STYCZEŃ

W czwartek 9 stycznia 2020 odbył się w naszym przedszkolu pierwszy w nowym roku kalendarzowym koncert muzyki poważnej w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Sala gr III na kilka chwil zamieniła się w salę koncertową. Tytuł koncertu: Calineczka i król elfów. Tym razem mogliśmy posłuchać melodii wygrywanych na skrzypcach, fagocie i fortepianie. Muzyczna opowieść o losach maleńkiej Calineczki bawiła, wzruszała ale przede wszystkim dostarczyła wielu wspaniałych wrażeń estetycznych. Muzyczna ilustracja przygód Calineczki i jej przyjaciół uzupełniona była opowiadaniem na podstawie baśni H. Ch Andersena pt. „Calineczka”

Życzenia

Z okazji nadchodzących świąt  oraz Nowego Roku 2020

życzymy Wszystkim  nadziei, własnego skrawka nieba.

Pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu,

chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i miłością.

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy Przedszkola nr 63

SPOTKANIE LITERACKIE

11.12.2019 w związku z otrzymaniem Literackiej Nagrody Nobla przez Polkę - Olgę Tokarczuk, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie między grupowe. Pani Dyrektor przygotowała prezentację podczas, której opowiedziała kim był Alfred Nobel. Dowiedzieliśmy się, którzy Polacy otrzymali Nagrodę Nobla i za co. Gościliśmy aktora z Wrocławskiego Teatru Lalek - Marka Koziarczyka, który przeczytał nam fragment książki z literatury dziecięcej.

 

Strona 1 z 7