TYDZIEŃ EKOLOGICZNY - kwiecień

W  dniach 24-28 kwietnia 2017 r. w naszym przedszkolu odbywa się tydzień ekologiczny pod hasłem: „Z ekologią za pan brat”.
Przedszkolaki zapoznały się z problematyką ochrony środowiska i dowiedziały się co to jest ekologia. Poznawały różne sposoby dbania o przyrodę oraz dowiadywały się co należy czynić aby nasza ziemia była czysta i zielona. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy segregować śmieci i poznały kolory pojemników na odpady. Gościliśmy w przedszkolu strażnika miejskiego, który w bardzo interesujący sposób opowiadał dzieciom, jak możemy chronić przyrodę segregując śmieci, dbając o zieleń, wodę i powietrze. Pan strażnik rozdał dzieciom książeczki o naszym mieście sprawiając im dużą radość.
W czasie tygodnia ekologicznego Zajączki nauczyły się piosenki „Ekostrażnicy”, poznawały proste sposoby oczyszczania wody i zbudowały samodzielnie filtr. Wykonaliśmy doświadczenie, które pokazało dzieciom jak wygląda woda przed i po przefiltrowaniu. Przeprowadziliśmy także badanie jakości wody w naszym kranie za pomocą podręcznego zestawu do analizy wody „Aquanal”. Dużo radości sprawiło dzieciom badanie natężenia hałasu przy pomocy elektronicznego miernika natężenia dźwięku. Przedszkolaki przekonały się również, że z surowców wtórnych można wykonać ekozabawkę. Poprzez podjęcie różnych działań w czasie tygodnia ekologicznego dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody i uświadomiły sobie, że każdy nawet najmłodszy przedszkolak może dbać o przyrodę.
ES

Logowanie

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości