Aktualności

UBEZPIECZENIE

Informujemy Państwa, że w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 dzieci w przedszkolu
mogą być ubezpieczone w ramach uniwersalnego grupowego ubezpieczenia dzieci i młodzieży SCHOLAR Towarzystwo Ubezpieczeń „POLISA-ŻYCIE” Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group.
Obowiązujący zakres ubezpieczenia i wysokość świadczeń na rok szkolny 2018/2019 dla Przedszkola nr 63 odnajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Organizacja/Opłaty.
Ogólne warunki ubezpieczenia dostępne do wglądu w przedszkolu u Intendenta.

Jeżeli dziecko jest ubezpieczone poza przedszkolem i nie będą Państwo
korzystać z w/w ubezpieczenia grupowego - bardzo prosimy o dostarczenie
do przedszkola nr adekwatnej polisy.

KŁH

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA 24 - 28 WRZEŚNIA

24 września zapraszamy nasze przedszkolaki do udziału w kolejnej tygodniowej akcji promującej niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo. Naszą uwagę skupimy nie tylko na znakach drogowych i przejściu dla pieszych (choć i te elementy utrwalimy), ale także na bezpieczeństwie w domu, w kontakcie z nieznajomymi, a także na postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu, takich jak pożar.

25 września (wtorek) zaplanowana jest wycieczka do Remizy Strażackiej. Grupa III „Zerówka” i grupa II „Starszaki” jedzą w tym dniu wcześniejsze śniadanie o godzinie 7:45 ponieważ na godzinę 9:00 musza się stawić w remizie. Bardzo prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci na śniadanie oraz zapewnienie wygodnego obuwie i strój dopasowany do warunków atmosferycznych tego dnia. Grupa I „Średniaki” jadą do remizy dopiero na godzinę 11:00 dlatego ich śniadanie podane zostanie o stałej porze.
KBey

 

Projekt edukacyjny "NASZE PRZEDSZKOLNE KUCHENNE REWOLUCJE"

W najbliższy wtorek 18 września odbędą się pierwsze zajęcia kulinarne w ramach ogólno-przedszkolnego projektu „Nasze przedszkolne kulinarne rewolucje”. Jego celem jest podnoszenie wiedzy i umiejętności dzieci w zakresie zdrowego żywienia. Co miesiąc będziemy się bawić w „małych kucharzy” przygotowując proste posiłki, które następnie wspólnie spożyjemy – tym razem będą to owocowe szaszłyki. Prosimy rodziców o przygotowanie i przyniesienie dla swoich dzieci kuchennych fartuszków na wtorek 18 września. 
KBey

 

Projekt edukacyjny "WAKACYJNE WSPOMNIENIA"

W dniach 10.09. – 12.10.2018 r. w naszym przedszkolu
realizowany będzie Projekt edukacyjny pt. „Wakacyjne wspomnienia”.

Jego głównym celem jest realizowanie kompetencji językowych i wzbogacanie słownictwa dzieci poprzez dzielenie się swoimi wspomnieniami z letnich wyjazdów.
W związku z tym zachęcamy rodziców do rozmów z dziećmi i wspólnego przypominania sobie wakacyjnych przygód. Każdego dnia będziemy losować po jednym dziecku z grupy, które na drugi dzień przyniesie swoje pamiątki z podróży, np.: zdjęcia, widokówki, skarby, napisane opowiadania, wierszyki, rysunki lub coś, co – według dziecka - jest związane z wakacjami, a następnie zaprezentuje je koleżankom i kolegom.
Serdecznie zapraszamy rodziców do wspierania i inspirowania swoich pociech w realizacji tego zadania.

GS

 

Festiwal Krasnoludków we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tegorocznym Festiwalu Krasnoludków we Wrocławiu.
Szczegółowy program trzydniowych obchodów tego wesołego świętą odnajdą Państwo tutaj.
Zachęcamy do rodzinnej zabawy z krasnalami...
To już najbliższy weekend!
KŁH

 

Strona 1 z 2